معرفی پوشش ضد حریق، نحوه اجرا و محاسبه آن

پوشش فایرپروف چیست و چه کاربرد هایی دارد؟
ژوئن 16, 2021
اجرای پوشش ضد حریق
بررسی و اجرای پوشش ضد حریق
اکتبر 25, 2021
ضد حریق

پوشش ضد حریق انواع مختلفی دارد و بسته به نیازی که دارید می توانید نوع آن را انتخاب کنید.

در مطالب قبلی شما را با پوشش فایرپروف و کاربرد های آن آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

پوشش ضد حریق چیست؟

پوشش مقاوم در برابر آتش اغلب برای ایجاد مقاومت در برابر آتش در فضاهای وسیع صنعتی ، ساختمانها و تاسیسات عمومی یا ساختمانهای جدید استفاده می شود. آنها همچنین می توانند در پروژه های کوچکتر استفاده شوند ، اما نه برای کارهایی که نیاز به پوشش مقاوم در برابر حرارت دارند ، مانند BBQ و لوله های خروجی.

محصولات پوشش ضد حریق شامل پوششهایی برای فولاد ، مواد ضد حریق بر پایه آب ، کیت هایی برای ارتقاء درهای چوبی به درهای ضد حریق و موارد دیگر است.

اجرای پوشش ضد حریق

این که آیا شما به دنبال رعایت قوانین ایمنی برای ساختمان خود هستید (از جمله استفاده از روکش های زیاد بر روی سازه های فولادی) یا فقط می خواهید مطمئن شوید که خانه ، کافه ، رستوران ، هتل ، مهمانخانه ، انبار یا دفتر شما دارای یک لایه اضافی حفاظت در برابر آتش است ، مهم است که مطمئن شوید ارزیابی خطر آتش سوزی مناسب را داشته اید. پس از انجام این کار ، انواع اقدامات لازم برای انجام و بهترین محصولات مقاوم در برابر آتش را می دانید ، از ساختمان با آجرهای آتش نشانی ، نصب کپسول های آتش نشانی یا سایر محصولات غیرفعال کننده آتش ، نصب یا ارتقاء درها تا درهای ضد حریق ، برای اطمینان از وجود پرده ، اثاثیه و پارچه های مقاوم در برابر آتش ، داخل آن را انتخاب کنید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
خرید ورمیکولیت را از کجا انجام دهیم؟

بسته به کاربری ساختمان ، هر دو قسمت داخلی و خارجی ساختمان باید مطابق استانداردهای خاصی نسوز باشند. به عنوان مثال ، یک رستوران یا آشپزخانه میخانه ای که احتمالاً با مقدار زیادی مبلمان چوبی و مواد قابل اشتعال احاطه شده است ، نسبت به آشپزخانه استاندارد خانگی به مقاومت در برابر آتش درجه بالاتری نیاز دارد. انبارها و مشاغلی که مقدار زیادی مواد صنعتی را تهیه ، تولید یا ذخیره می کنند ، مجدداً به پوشش های مختلف ضد حریق نیاز دارند.

انواع پوشش ضد حریق

انواع پوشش ها و عملیات ضد حریق در انبار موجود است که فراتر از دیوارها و سقف ها تا پوشش های مقاوم در برابر آتش و درمان چوب ، فلز ، پارچه و کیت های ارتقاء درب های تخصصی گسترش می یابد. همه محصولات باید دارای گواهی انطباق باشند.

برای ساختمانهایی که باید در استانداردهای مقرراتی نگه داشته شوند ، به عنوان مثال ، بلوک های آپارتمان ، خانه هایی که اجاره داده می شوند ، آشپزخانه های صنعتی ، مدارس ، بیمارستانها و غیره ، باید از پوششهای ضد حریق استفاده شود.

اگر به دنبال ارتقاء سطح مقاوم در برابر آتش در فضای داخلی خود هستید ، انجام این کار بدون متخصص حرفه ای یا متخصص پوشش آتش امکان پذیر نیست.

ضد حریق

نحوه محاسبه پوشش ضد حریق

محصولات حفاظت از آتش ، از جمله بسیاری از محصولات هستند، دوره تخمینی مقاومت در برابر آتش را در برابر زیرلایه ها ، اجزای سازه ای و اشیاء ارائه می دهند. قوانین بین المللی در هر محصول و سیستم متفاوت است و برخی از آنها نیاز به چندین آزمون دارد. اگر سیستم ها و شرایط محیطی و سازه ای مقاوم در برابر حریق رعایت نشود ، ممکن است واجد شرایط درجه مقاومت در برابر آتش یا گواهی مربوطه نباشند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
بررسی و اجرای پوشش ضد حریق

همه پوششهای مقاوم در برابر آتش برای برآوردن سطوح خاصی از حفاظت در برابر آتش ساخته شده اند. پوششهای مقاوم در برابر آتش بسته به بستر مورد نیاز آنها و محیط و نیازهای پروژه ، سطوح مختلفی از حفاظت را دارند. اینها شامل 30 ، 60 ، 90 و 120 دقیقه مقاومت در برابر آتش می شود ، به این معنی که اگر دیوار ، در ، سقف یا کف به درستی ضد حریق شده باشد ، لایه اضافی اعمال شده از سطح برای 30 ، 60 ، 90 یا 120 دقیقه اضافی محافظت می کند.

برای خرید پوشش ضد حریق با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۸۸۶۹۸۵۰۷ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + دوازده =

09121729035