3 مزیت و معایب استفاده از پوشش ضد حریق

ورمیکولیت
مهمترین تفاوت های ورمیکولیت و پرلیت
فوریه 24, 2020
ورمیکولیت
2 ویژگی مهم ورمیکولیت
فوریه 27, 2020
عایق نسوز

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 3 مزیت و معایب استفاده از پوشش ضد حریق بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی و مقایسه ی ورمیکولیت و پرلیت پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

مزایا  و معایب استفاده از پوشش ضد حریق

عایق های نسوز معمولا بر دیوارها یا قسمت های زیر شیروانی یا سقف، تنظیم می شوند. این عایق می تواند در برابر گرما و آتش سوزی از خود مقاومت نشان دهد اما شما نیز باید مراقب باشید. چراکه اگر آتش سوزی در حجم وسیع و گسترده ای باشد، ممکن است مقاومت لازم و کافی را از خود نشان ندهد و نتواند سازه و چارچوب رو به خوبی محافظت کند. عایق های نسوز را می توان در کالاهای بسیاری پیدا کرد. برای مثال در لباس های آتش نشانی ها و دیگر کارکردهایی که مرتبط با آتش است.

عایق اسپری دو برابر عایق های batt کارایی دارند. این عایق می تواند حفره ها و سوراخ های کوچکی که در اطراف وجود دارد را برای کمتر شدن نشتی هوا، پر کند. صاحب خانه ها می توانند از این عایق برای لوله ها، سیم ها، پنجره ها و چارچوب درب برای مقاومت بیشتر، استفاده کنند.

از دیگر مزیت های این عایق می توان به سازگاری با محیط و بازیافت شدن آن اشاره کرد.

معایب استفاده از عایق های ضد حریق

هرگاه که از عایق های مختلف استفاده می کنید باید الزامات ضروری مکانی را که در آن زندگی می کنید، بررسی نمایید. همچنین باید رطوبت و نم مکانی که می خواهید در آن از عایق استفاده کنید را بررسی و چک کنید. اگر رطوبت یا نم موجود در محل مورد نظر بالا باشد، مطمئن شوید که عایق می تواند بدون شکسته شدن ناشی از رشد کپک دوام بیاورد. اگر می خواهید برای عایق کاری اقدام کنید اما صاحبخانه نیستید، باید پیش از این کار با صاحبخانه هماهنگ کنید و در صورت توافق خانه راعایق کنید.

پوشش ضد حریق

عایق ها به دو نوع سلول باز و سلول بسته تقسیم می شوند. سلول بسته که تاثیر و کارایی بیشتری دارد، گران تر است اما سلول باز ارزان تر بوده و نباید زیر زمین استفاده شود چراکه آب را به خود جذب می کند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
پوشش ضد حریق پایه سیمانی چیست؟

امیدواریم از مطلبی که در خصوص پوشش ضد حریق برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =

09121729035