2 ویژگی مهم ورمیکولیت

عایق نسوز
3 مزیت و معایب استفاده از پوشش ضد حریق
فوریه 26, 2020
پوشش سیمانی
پوشش ضد حریق پایه سیمانی چیست؟
اکتبر 11, 2020
ورمیکولیت

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 2 ویژگی مهم ورمیکولیت بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی 3 مزیت و معایب استفاده از پوشش ضد حریق پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

ویژگی های مهم ورمیکولیت چه می باشند؟

اگرچه این محصول معمولا در بسته بندی های کنار خاک گلدان نیز پیدا می شود، اما اصلا خاک نیست. این محصول، مواد معدنی است که شباهت فوق العاده ای با میکا دارد و هنگامی که در معرض گرما قرار گیرد، تکه تکه می شوند. این محصول نه تنها سبک وزن بوده که حاوی لایه های بسیار می باشد. این ذرات به سبک شدن خاک سنگین کمک می کند درحالیکه لایه ها مواد مغذی و طوبت را برای رشد بهتر گیاهان نگه می دارند.

این محصول در حالت طبیعی و نرمال خود، لایه ای از ورق های مسطح می گیرد. هنگامی که گرم می شود تا خاک خود را به وجود آورد، لایه ها را حدود 25 بار در اندازه ی واقعی و اورجینال خود منتشر می کند. هنگامی که این محصول گرم می شود، قطعات کوچک که حدود نیم اینچ قد دارند و دارای خاصیت جذب کننده و سبک وزن می باشند، تولید می شوند.

عملکرد و مزایا

از این خاک می توان برای هوادهی و سبک کردن خاک سنگین، جوانه زدن و روییدن دانه ها یا به عنوان مالچ برای درختچه ها و گیاهان فضای باز، استفاده کرد. همچنین برای مرطوب نگه داشتن خاک گیاهان آپارتمانی یا خانگی، بسیار ایده آل می باشد. این خاک بی بو، غیر سمی و استریل است و دچار پوسیدگی یا قالب زدن نمی شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مهمترین ویژگی های عایق ضد حریق
مزایای ورمیکولیت

خاصیت جذب کننده ی این خاک باعث شده تا منیزیم، کلسیوم و پتاسیوم که مورد نیاز خاک می باشند، در خاک بمانند و از بین نروند. علاوه بر این، اگر شما این محصول را با پوست کاج یا خاک پیت ترکیب کنید می توانید یک منبع مغذی و  پر سود برای گیاهان خانگی یا آپارتمانی خود به وجود آورید.

همچنین ورمیکولیت به صورت فوق العاده ای با علف کش ها و آفت کش ها ترکیب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =

09121729035