مهمترین کاربردهای ورمیکولیت در ساختمان سازی

عایق ضد حریق
مهمترین دلایل استفاده از پوشش ضد حریق
فوریه 17, 2020
ورمیکولیت
مهمترین تفاوت های ورمیکولیت و پرلیت
فوریه 24, 2020
بتن ورمیکولیت

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی مهمترین کاربردهای ورمیکولیت در ساختمان سازی بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین دلایل استفاده از پوشش ضد حریق پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

بتن ورمیکولیت چه ویژگی هایی دارد؟

بتن ورمیکولیتها محصول غیر ساختاری با چگالی کم در ساختمان سازی می باشد. این بتن عایق بوده (هم در برابر گرما و هم در برابر صوت) و در برابر آتش نیز مقاومت بسیار بالایی دارد. این محصول به صورت طبیعی و ساده با ترکیب کردن ورمیکولیتهای ورق شده به عنوان سنگدانه، با آب و سیمان، بعلاوه ی مواد افزودنی مانند پلاستیک ها در صورت نیاز، تولید می شود.

نسبت وریمکولیتهای متورق اکسید شده به سیمان و درجه ی ورمیکولیتها می تواند بسته به خصوصیاتی مانند استحکام و عایق سازی که برای بتن نیاز است، تغییر داد. با این حال همه ی بتن ورمیکولیتها، ساختاری نمی باشند. بتنهای ورمیکولیتها همچنین می توانند حاوی دیگر خصوصیات سنگدانه های سبک وزن مانند پرلیت منبسط شده باشند تا ویژگی های فیزیکی متفاوتی را ارائه دهند.

به طور معمول نوع سیمانی که در این مخلوط ها استفاده می شود، سیمان پرتلند معمولی بوده، اگرچه ممکن است استحکام بالاتریبا استفاده از سیمان پرتلند سخت سازی سریع به دست آید.

کاربردهای بتن ورمیکولیتها

از کاربردهای بتن های ورمیکولیتها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لبه های کف و سقف

عایق پر کردن حفره های دور دودکش ها، دیگ های بخار پشتی و جرقه زن های آتش

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
پوشش های ضد حریق معدنی از چه مصالحی ساخته شده است

آجرها و سیمان ها

پایه های استخر شنا

بتن های ورمیکولیتها را می توان به راحتی برش، اره، میخ کاری و یا پیچ داد.

ورمیکولیت

چگالی کم بتن های ورمیکولیتها معمولا با مخلوط متراکم تر ماسه ی مخلوط 4:1 یا 5:1 با ترکیب سیمان حداقل به عمق 25 میلی متر تولید می شود؛ روکار سیمانی و متراکم بار بیشتری را توزیع می کند که می بایست به طور ایده آل باید گیر دار باشد تا مانع پیوند دیس شده و آب شکست بین پیچ و تاپ را برش دهد.

تخته های ساختمانی به دلیل چگالی کم و خصوصیت عایق کاری عالی بتن های ورمیکولیتها، از آنها استفاده می کنند. تخته ها حاوی ورمیکولیتهای ورق شده بوده که اغلب به عنوان مواد اصلی و هسته ای در آتش نشانی ها استفاده می شود تا در برابر آتش عایق خوبی بسازند. و همچنین مجراهای سنگین را بازسازی یا روکش دار کرده و از استیل و فولاد عناصر سازه ها در مقابل حرارت آتش، محافظت کنند.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص ورمیکولیت در ساختمان سازی برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =

09121729035