پوشش فایرپروف چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

خواص ورمیکولیت چیست؟
مارس 14, 2021
ضد حریق
معرفی پوشش ضد حریق، نحوه اجرا و محاسبه آن
سپتامبر 25, 2021

فهرست محتوایی

پوشش فایرپروف چیست ؟ استفاده از پوشش فایرپروف یکی از مهم ترین اقداماتی است کخ برای ضد حریق کردن ساختمان ها انجام می شود.

در مطالب قبلی شما را با خواص ورمیکولیت آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در خصوص پوشش فایرپروف اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

پوشش فایرپروف چیست

اگرچه فولاد به انتشار آتش کمک نمی کند، اما می تواند مقاومت خود را از دست بدهد. این می تواند ثبات سازه ای ساختمان را به خطر بیندازد. دمایی که باعث این اتفاق می شود “دمای بحرانی فولاد” نامیده می شود. ساختمان هایی که بدون عملیات ضد حریق بر روی سازه های فلزی قرار می گیرند، خیلی سریع فرو می ریزند.

برخی از مواد مانند پوشش فایرپروف تضمین می کنند که فولاد در مدت زمان مشخصی مقاومت خود را حفظ می کند. بسته به فاکتور پروفیل فولادی، دمای بحرانی فولاد را می توان به عنوان مثال با یک پوشش مقاومت در برابر آتش را کمتر از 3 ساعت دانست.

پوشش فایرپروف چیست

ضد حریق سیمانی با روشی سریع و کارآمد حداکثر 240 دقیقه از حفاظت در برابر آتش جهت کارخانه های سازه های فلزی استفاده می کند. در صنایع تجاری و پتروشیمی و تونل استفاده می شود. در برابر ضربه و سایش بسیار مقاوم است، و به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا تغییرات طراحی را بدون هزینه های زیاد یا تأخیر در پروژه ها اعمال کند.

فایرپروف را می توان در مناطقی که در معرض کاهش عناصر در مرحله ساخت پروژه قرار دارند، استفاده کرد. همچنین می توان آن را بر روی قابهای فولادی و بتونی، کفهای فلزی یا سقفهای هوا و پلنومهای هوای برگشتی اعمال کرد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
پوشش های ضد حریق معدنی از چه مصالحی ساخته شده است

پوشش های نفوذی می توانند حداکثر 120 دقیقه در برابر آتش در برابر سازه های فلزی محافظت ایجاد کنند. هنگامی که درجه حرارت به دلیل آتش سوزی به شدت افزایش می یابد، سپس پوشش از طریق یک واکنش شیمیایی کمتر از 50 برابر گسترش می یابد.

برای خرید بهترین انواع پوشش فایرپروف با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۸۸۶۹۸۵۰۷ در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =

09121729035