خواص ورمیکولیت چیست؟

خرید ورمیکولیت را از کجا انجام دهیم؟
فوریه 6, 2021
پوشش فایرپروف چیست و چه کاربرد هایی دارد؟
ژوئن 16, 2021

آیا از خواص ورمیکولیت اطلاع دارید؟ از ورمیکولیت برای کمک به هوادهی خاک و افزایش احتباس آب و مواد مغذی در باغ یا خاک گلدان استفاده می شود.

در مطالب قبلی شما را با نحوه خرید ورمیکولیت آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا با نکات بیشتری در خصوص خواص ورمیکولیت آشنا شوید.

ورمیکولیت به دلیل خاصیت نگهداری آب، گزینه بسیار خوبی برای اصلاح خاک گیاهان دوستدار رطوبت است. همچنین برای تشویق رشد سریع ریشه در قلمه ها مفید است. یکی از مزایای ورمیکولیت باغبانی این است که در خاک تجزیه نمی شود.

ورمیکولیت برای هر باغبان یا صاحب گیاه خانگی یک ماده غذایی بسیار ارزشمند برای اصلاح خاک است. ورمیکولیت جدا از اینکه بسیار سبک است، با ذغال سنگ نارس، خاک گلدان، مواد کمپوست شده و کودها به خوبی مخلوط می شود.

حتی اگر ورمیکولیت کاربردهای زیادی داشته باشد و بسیاری از باغبانان معمولاً از آن استفاده می کنند، باز هم ممکن است در مورد این ماده معدنی سبک و سنگریزه تعجب کنید. به عنوان مثال، آیا استفاده از ورمیکولیت در خانه بی خطر است؟ آیا ورمیکولیت برای باغبانی ارگانیک و بدون مواد شیمیایی مناسب است؟ مزایا و معایب استفاده از ورمیکولیت برای اصلاح خاک چیست؟

خواص ورمیکولیت

خواص ورمیکولیت

ورمیکولیت همیشه در بخش باغبانی به شکل لایه بردار خود استفاده می شود و از مزایای بهبود هوادهی خاک در عین حفظ رطوبت و مواد مغذی برای تغذیه ریشه ها، قلمه ها و دانه ها برای رشد سریعتر و حداکثر برخوردار است.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مهمترین مزایا و معایب ورمیکولیت چه می باشند؟

دائمی، تمیز، بدون بو، غیر سمی و استریل است و باعث خراب شدن، کپک زدن یا پوسیدگی نمی شود.

دارای خواص تبادل کاتیونی است، بنابراین می تواند آمونیوم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم را در دسترس گیاه در حال رشد قرار دهد

هنگامی که با سایر رسانه ها مانند پیت یا کمپوست پوست کاج کمپوست ترکیب می شود، رشد سریع ریشه را تقویت می کند و باعث ریزش سریع ریشه های جوان می شود

مخلوط ها به حفظ هوا، غذای گیاهان و رطوبت کمک می کنند و در صورت لزوم آنها را در گیاه آزاد می کنند.

آیا مواد ترجیحی توسط افراد حرفه ای برای ریشه زایی قلمه ها است.

به عنوان یک عامل حامل و حجیم در کودها، سموم دفع آفات و علف کش ها استفاده می شود

بخشی از ترکیب استاندارد مورد استفاده در سیستم بسیار محبوب Square Foot Gardening است.

چند نکته در مورد خواص ورمیکولیت

هر باغبان می داند که آب و هوا یکی از اجزای اساسی رشد گیاهان سالم و پرتحرک است. با این حال، بسیاری از باغ ها و مخلوط های خاک ترکیبات لازم را برای اطمینان از رشد سالم گیاهان ندارند.

شما می توانید ورمیکولیت خود را مستقیماً به گلدان های باغ اضافه کنید یا از آن به عنوان اصلاحیه در خاک گلدان استفاده کنید.

افزودن ورمیکولیت به مخلوط غنایم باعث بهبود رطوبت و هوادهی خاک می شود و امکان رشد سریع ریشه های گیاه را فراهم می کند.

برای باغ استفاده از پرلیت در مخلوط خاک معمول است. ورمیکولیت همان خصوصیات را به باغبانان ارائه می دهد، اما با حفظ رطوبت بهتر. گرچه ورمیکولیت ممکن است هوادهی زیادی به ریشه گیاه نداشته باشد، اما بهترین گزینه برای اصلاح خاک است که در آن حفظ رطوبت نگران کننده است.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
پوشش های ضد حریق معدنی بر روی سطوح چگونه اجرا می شوند

اگر قصد کاشت گل در گلدان را دارید، ورمیکولیت به دلیل خاصیت نگهدارنده آب، یک گزینه عالی برای اصلاح خاک است. با این حال، لازم به ذکر است که همه انواع خاک از افزودن ورمیکولیت بهره مند نیستند.

اگر ورمیکولیت را به خاکهای رسی اضافه کنید، ممکن است غرقاب و مرطوب شود و باعث کاهش جریان هوا در اطراف ریشه گیاه شود. برخی از مخلوط های خاک دارای اجزای مطبوع مانند ذغال نارگیل هستند، ممکن است از افزودن ورمیکولیت به عنوان اصلاح کننده خاکی هیچ فایده ای نداشته باشند.

برای خرید ورمیکولیت با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۸۸۶۸۴۱۵۴ در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + چهار =

09121729035